مقالات

ساخت کابینت آشپزخانه

ساخت کابینت آشپزخانه

در فرایند ساخت یک خانه یا هر سازه ای، یکی از مهم ترین مراحل مربوط به تکمیل آشپزخانه می شود. در طراحی و تکمیل آشپزخانه نیز ساخت کابینت آشپز خانه یکی از اصلی ترین مراحل است. در واقع نوع طراحی و سبک ساختن کابینت برای آشپزخانه، تاثیر زیادی روی نمای این فضا و چگونه دیده شدن آن دارد. کابینت های ساخته شده باید هم از نظر ظاهری و زیبایی و هم از نظر کارایی و نوع کاربرد به بهترین شکل ممکن طراحی شوند. نکته مهم دیگر نیز طراحی و آماده سازی آنها در سریع ترین زمان ممکن است. حال که به اهمیت ساخت کابینت آشپزخانه و طراحی آن پی بردیم، در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم ساخت و طراحی کابینت های آشپزخانه چه مراحلی دارد و چه نکاتی را باید در ساخت و تکمیل آنها رعایت کرد.

ساخت کابینت آشپزخانه

مراحل طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

پیش از هر چیزی ببینیم برای ساختن کابینت برای آشپزخانه چه مراحلی طی می شود. این کار باید قبل از تکمیل آشپزخانه در نظر گرفته شود تا کابینت ها بهترین طراحی و بالاترین کارایی را داشته باشند. با این حال در بسیاری از مواقع نیز ساخت کابینت ها در اواخر کار انجام می شود. طرح اولیه، اولین چیزی است که باید در نظر گرفت. یک اندازه گیری دقیق و کامل با توجه به فضای در دسترس و نیاز ساکنین، می تواند یک نقشه کامل و با کیفیت از کابینت های آشپزخانه را ارائه دهد. در طراحی باید معیارها و نکات اصلی برای ساخت کابینت آشپزخانه را در نظر گرفت. انتخاب رنگ کابینت ها، نوع متریال مورد استفاده برای ساخت از جمله ام دی اف، چوب، فلز یا … و سایر موارد از دیگر مواردی هستند که قبل از شروع به ساخت باید مشخص شوند. پس از تعیین این فاکتورها، عملیات ساخت کابینت ها آغاز می شود.

مراحل آماده سازی کابینت ها

در ادامه ساخت کابینت آشپزخانه، بعد از مشخص شدن طرح اولیه و اندازه گیری های لازم، باید اندازه های برش کاری مشخص شود. نوع متریال نیز مشخص است و حال باید این اندازه ها به دقت روی آنها پیاده شده و برش ها انجام شوند. بعد از تکمیل برش کاری، نوبت به عملیات لبه چسبانی می رسد. شیار زنی و سپس سوراخ زنی، مراحل بعدی تکمیل و ساخت کابینت های آشپزخانه است. حال باید کابینت های آماده شده روی هم مونتاژ شوند تا برای نصب در محل مناسب خود آماده باشند. در نهایت نیز کابینت ها به محل مورد نظر برده می شوند تا در آنجا نصب شوند. بعد از نصب شدن کابینت های ساخته شده نیز دسته ها و سایر جزئیاتی که قرار است تکمیل کننده کابینت ها باشند به آنها اضافه می شوند. کلیه مراحل باید مطابق اصول حرفه ای و بسیار دقیق دنبال شوند و استانداردهای ساختن کابینت برای آشپزخانه در آنها رعایت شوند.

ساخت کابینت آشپزخانه فوری

یکی از درخواست هایی که ممکن است بسیاری از مشتریان داشته باشند، ساخت کابینت آشپزخانه فوری است. در برخی از پروژه ها کاربران نیاز دارند تا سفارشات خود را در سریع ترین زمان ممکن ثبت کرده و تحویل بگیرند. بسیاری از مراکز ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه می توانند این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. آنها با دریافت سفارش، حتی به صورت آنلاین و کمک گرفتن از ابزارها و برنامه های تخصصی طراحی مانند برنامه های طراحی سه بعدی، در سریع ترین زمان ممکن کابینت ها را آماده کرده و تحویل می دهند. البته برخی نیز ممکن است از کابینت های آماده موجود استفاده کرده و با نصب سریع و فوری آنها در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل دهند. کاریاصنعت در کنار شماست تا ضمن ساخت کابینت آشپزخانه فوری، حرفه ای ترین خدمات را در کوتاه ترین زمان به شما ارائه دهند.  

نکات مهم در ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه

در ساخت و تکمیل کابینت های مورد استفاده در آشپزخانه باید به یک سری نکات و معیارها توجه کرد. این موارد را هم درخواست کننده کابینت باید در نظر بگیرد و هم طراح و سازنده کابینت، به عنوان یک کارشناس و فردی که در این زمینه تخصص دارد، باید مد نظر داشته باشد. برخی از مهم ترین موارد شامل نکات زیر هستند:

ایده های مناسب

اولین چیزی که باید در زمان طراحی و  ساخت کابینت آشپزخانه در نظر داشته باشید، توجه به انتخاب درست طرح ها و ایده هاست. سبک طراحی کابینت ها باید با سبک طراحی و معماری کلی خانه همسو باشد و هماهنگی لازم بین فضاهای مختلف وجود داشته باشد. خصوصا این که در بسیاری از سازه ها، آشپزخانه با سایر فضاها از جمله سالن اصلی یکپارچه شده است. از این رو باید حتما در انتخاب مدل ها و ایده ها دقت بالایی به خرج داد. از طرفی این سبک طراحی هم می تواند مشخص کننده تخصص و مهارت طراح باشد که در پروژه های بعدی به او کمک می کند و هم این که قطعا نشان دهنده سبک و استایل ساکنین خواهد بود. بهتر است از ایده های نوین و جدید کمک بگیرید و بهترین مدل و طراحی را برای ساخت کابینت آشپزخانه در نظر بگیرید.

تعیین سبک و استایل کابینت ها

در همان مرحله طراحی اولیه بهتر است حتما سبک و استایل کابینت ها را مشخص کنید. این که قرار است سبک نهایی مدرن و مینیمال باشد یا از سبک های سنتی و کلاسیک قرار است در ساخت کابینت آشپزخانه استفاده شود، بهتر است در همان ابتدا مشخص شود. به این ترتیب، اندازه گیری ها، طراحی ها و انتخاب متریال نیز بر این اساس صورت گرفته و هماهنگی کار بیشتر خواهد بود.  

طراحی فضاهای کاربردی

یکی از مهم ترین موارد در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه، توجه به فضاهای کاربردی است. از قبل باید تمام جزئیاتی که به آن نیاز است را در نظر گرفت. طراحی جای ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، هود و گاز، مایکروفر و … همگی باید در نظر گرفته شوند. برای این منظور بهتر است طراحی را بر اساس ابعاد تمامی دیوارها، محل قرار گیری درب ها و ستون ها و پنجره ها و … انجام داد. از قبل تمام فضاهای کاربردی را مشخص کنید تا طراحی به بهترین شکل انجام شود. کاربرد کابینت ها برای فضا سازی و ایجاد فضاهای کاربردی است. از این رو باید حتما از تمام بخش های در دسترس نهایت استفاده را کرد. استفاده از ایده های روز و جدیدترین مدل کابینت های طراحی شده، قطعا می تواند ایده های بهتری را برای ساختن کابینت های آشپزخانه ارائه دهد.

استفاده از متریال با کیفیت

قیمت همیشه چیزی است که در ساخت کابینت آشپزخانه در درجه اول مد نظر قرار می گیرد. برخی مواقع شاید نیاز به صرفه جویی در هزینه ها باشد. اما با این حال داشتن یک کابینت با کیفیت هم در زیبایی آشپزخانه و هم در صرفه جویی در هزینه ها اهمیت دارد. کیفیت کابینت ها می تواند زیبایی و مدرن بودن را به یک آشپزخانه ببخشد. از طرفی با دوام بودن متریال مورد استفاده موجب می شود تا نیازی به تعویض آنها بعد از گذشت مدتی کوتاه وجود نداشته باشد که همین امر، نوعی صرفه جویی در هزینه هاست.

ساخت کابینت آشپزخانه در سریع ترین زمان ممکن

نکته مهم بعدی، مراجعه به جایی است که کابینت های آشپزخانه را در سریع ترین زمان ممکن طراحی کرده، ساخته و تحویل دهند. بهتر است قبل از ثبت سفارش، حتما به کیفیت کار و تضمین تحویل به موقع سفارش توسط کابینت ساز مورد نظر توجه کنید. از آنجا که ساخت کابینت ها آخرین مرحله تکمیل ساختمان است، تحویل سریع آن برای بسیاری از مشتریان اهمیت زیادی دارد. یکی از مشکلات بسیاری از مشتریان، معطل ماندن برای دریافت سفارش ساخت کابینت آشپزخانه است و تاخیر در تحویل سفارش برای آنها مشکل ساز می شود. همکاران ما در کاریا صنعت تلاش می کنند که سفارش ها را در کوتاه ترین زمان آماده کرده و به مشتری تحویل دهند.

انواع مدل های کابینت

کابینت ها را می توان علاوه بر سبک طراحی متفاوتشان، بر اساس سبک و همچنین جنس متریالی که برای ساخت آنها استفاده می شود نیز دسته بندی کرد. از این رو انواع متریال مورد استفاده در ساخت کابینت آشپزخانه شامل موارد زیر می شود:

  • ملامینه
  • ام دی اف
  • گلاس و های گلاس
  • ممبران یا وکیوم
  • انزو
  • روکش های چوبی یا تمام چوب
  • کابینت های طرح چوب
  • کابینت های فلزی

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

کابینت سازی نیز مانند سایر حرفه ها دائما در حال تغییر است و با مد روز پیش می رود. از این رو دائما در حال مشاهده مدل های جدیدتری در ساخت کابینت آشپزخانه هستیم. در سال 2022 سبک طراحی کابینت های مدرن جزو محبوب ترین سبک هاست. این سبک از کابینت ها را می توان در جنس های هایگلاس، فرامید و ام دی اف مشاهده کرد. این سبک ها معمولا به سادگی و زیبایی معروف هستند. در سبک کلاسیک نیز کابینت های تمام چوب یا طرح چوب جزو جدیدترین مدل هایی است که محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. در این سبک روی بدنه کابینت با استفاده از ابزارهای مخصوص، حکاکی های زیبایی انجام شده و یک طرح منحصر به فرد سنتی و کلاسیک روی درب های کابینت ایجاد می شود. کابینت های وکیوم یا ممبران نیز به عنوان جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه، طرفداران زیادی دارد. این سبک را می توان جزو محبوب ترین مدل های سال جدید در نظر گرفت. برای ساخت کابینت آشپزخانه و انتخاب مدل ها باید دید سبک معماری کلی خانه به چه صورت است و بر این اساس بهترین مدل را انتخاب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping cart

Sign in

No account yet?

Start typing to see products you are looking for.