Decoration, مقالات

راهنمای خرید میز کارمندی

راهنمای خرید میز کارمندی

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای تجهیز دفتر کار و ادارات انجام شود، خرید میز کارمندی است. میز اداری کمک می کند تا ظاهری زیبا و شایسته برای دفتر کار یا شرکت خود ایجاد کنید و کارمندان احساس راحتی داشته باشند. به منظور تهیه میز کارمندی بهتر لازم است جوانب مختلفی را مورد بررسی قرار دهید تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنید. در این مطلب قصد داریم راهنمای کاملی در خصوص میز اداری ارائه کنیم.

راهنمای خرید میز کارمندی

پیش از خرید میز کارمندی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

خرید میز کارمندی نیازمند این است که اطلاعات کافی راجع به آن داشته باشید. چرا که خرید نادرست می تواند به مرور زمان کارمندان را دچار آسیب های جسمی کرده و راندمان کاری آن ها را کاهش دهد. در ادامه به نکاتی که باید پیش از خرید میز اداری به آن توجه کنید، اشاره می کنیم:

به اندازه میز کارمندی توجه کنید

با توجه به اینکه بخش های مختلف ادارات به میز های متفاوتی احتیاج دارند، در هنگام خرید باید به نوع کار کارمندان توجه کرده و متناسب با آن به خرید مناسب ترین میز پرداخت. افرادی که کارهای مدیریتی و کاغذی با حجم بالا دارند، باید میز های بزرگ تری داشته باشند و کارمندانی که کارهای کامپیوتری و کوچک انجام می دهند، به میز های بزرگ نیازی ندارند.

به فضای موجود توجه کنید

در هنگام انتخاب و خرید میز کارمندی باید به فضای موجود و متراژ دفتر کاری خود توجه کنید. از این رو لازم است از قرار دادن میز اداری بزرگ در دفتر های کاری کوچک خودداری کرده و فضای کافی در دفتر کاری را در نظر بگیرید. به این ترتیب می توانید فضای اداری را به درستی تقسیم بندی کرده و علاوه بر به حداقل رساندن فضای هدر رفته، از محیط بیشترین استفاده را ببرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فضای اداری، مقاله طراحی داخلی ادارات را مطالعه کنید.

به نوع کسب و کار خود توجه کنید

نکته دیگری که باید در خرید میز کارمندی به آن توجه کنید، نوع کسب و کار خود است. با توجه به اینکه میز اداری می تواند تاثیر زیادی بر محیط کاری داشته باشد، از طریق آن می توانید نوع تجارت خود را تعریف کنید. طبیعی است که میزهای کاری سنتی با میز های کاری ادارت و دفاتر با توجه به نوع فعالیت آن ها متفاوت باشد.

در واقع میز کاری شما به صورت مستقیم نوع فعالیت کاری شما را منعکس می کنند. بنابراین باید در انتخاب رنگ، سبک و طرح میز دقت کافی داشته باشید تا با کسب و کار شما همخوانی داشته و رضایت کاربران را به دنبال داشته باشد.

به متریال میز کارمندی توجه کنید

برای خرید میز کارمندی توجه به متریال آن از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به اینکه میز های اداری را با متریال های مختلفی از قبیل چوب، شیشه یا فلز می سازند، باید متناسب با کسب و کار خود یکی از مناسب ترین متریال را انتخاب کنید.

میزهای اداری که از جنس چوب طبیعی ساخته می شوند دارای قیمت بالاتری بوده و زیباتر و بادوام تر هستند. امروزه انواع میز های ام دی اف نیز در بازار یافت می شوند که علاوه بر قیمت مناسب، از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. همچنین میز های اداری که از جنس شیشه ای هستند، به فضای اداری سبکی مدرن می بخشند.

به رنگ میز کارمندی توجه کنید

به رنگ میز کارمندی توجه کنید

در مواقع انتخاب و خرید میز کارمندی باید به رنگ آن نیز توجه کنید. در انتخاب رنگ میز اداری باید تناسب رنگ دفتر کاری و دکوراسیون آن دقت کرده و با افزودن رنگ های هماهنگ، به بهره وری هر چه بیشتر محل کار کمک کنید.

به قیمت میز کارمندی توجه کنید

توجه به قیمت و ارزش میز در هنگام خرید میز کارمندی از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه به قیمت میز اداری به این معنا نیست که به دنبال خرید میز ارزان قیمت و گاها بی کیفیت باشید. بلکه باید علاوه بر در نظر گرفتن قیمت کالا، به ظاهر زیبا، دوام و طول عمر آن نیز دقت کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping cart

Sign in

No account yet?

Start typing to see products you are looking for.