مقالات

میز کامپیوتر حرفه ای

میز کامپیوتر حرفه ای

با توجه به این که امروزه استفاده از کامپیوتر در کسب و کارها، منازل، محیط های اداری و محیط های تجاری به یک امر ضروری تبدیل شده است، نیاز است تا میزی مناسب برای آن تهیه شود. این امر در مورد افرادی که در زمینه گیمینگ فعالیت دارد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به گونه ای که با تهیه میز کامپیوتر حرفه ای، افراد به هنگام استفاده از تجهیزات کامپیوتری با مشکلی مواجه نخواهند شد.

با توجه به این گفته ها، در این مقاله بر آن شدیم تا در مورد ویژگی های میز کامپیوتر استاندارد و باکیفیت، توضیحاتی ارائه داده و کاربران را در انتخاب میز مناسب، راهنمایی کنیم.

میز کامپیوتر حرفه ای

ویژگی های میز کامپیوتر حرفه ای

میز کامپیوتر را می توان جزو ضروری ترین و اصلی ترین المان های مورد استفاده در اتاق کار، محیط های تجاری و مراکز اداری دانست. این محصولات دارای تنوع بالایی بوده و متناسب با بودجه و نیاز افراد، طراحی و تولید می شوند. از این رو نیاز است تا کاربران با توجه به یک سری اصول و ویژگی های میز کامپیوتر حرفه ای، نسبت به خرید آن اقدام کنند.

از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

ابعاد میز کامپیوتر

ابعاد میز کامپیوتر حرفه ای، یکی از مهمترین ویژگی های آن محسوب می شود. ابعاد این محصولات باید به صورت استاندارد باشند تا کاربر در استفاده از آن با مشکلی مواجه نشود. به صورت کلی، طول میزهای کامپیوتر در حدود 70 سانتی متر در نظر گرفته می شود. البته بنا به نوع کاربری و نیاز کاربران، می توان این محصولات را با طول بیشتر نیز تهیه کرد. در صورتی که به صورت حرفه ای از کامپیوتر خود استفاده می کنید و در زمینه گیمینگ و یا مشاغل آنلاین، فعالیت دارید توصیه می شود میزهایی با طول بیشتر تهیه کنید. به این ترتیب دست شما در قرار دادن تجهیزات مورد نیاز دیگر در کنار کامپیوتر، باز خواهد بود.

حداقل اندازه ای که برای عرض میزهای کامپیوتر در نظر گرفته می شود برابر با 60 سانتی متر می باشد. البته تولیدکنندگان میز کامپیوتر حرفه ای به منظور قابلیت استفاده افراد مختلف از این میزها، آنها را با پهنای بیشتر نیز تولید می کنند.

ارتفاع میزهای کامپیوتر نیز در حالت عادی بین 70 تا 76 سانتی متر در نظر گرفته می شود؛ اما در صورتی که قد بلندی دارید و نشستن پشت این میز، شما را اذیت می کند می توانید میزهایی با قابلیت تنظیم ارتفاع، تهیه کنید. این مدل میز کامپیوتر حرفه ای معمولاً برای آن دسته از افرادی که در زمینه گیمینگ فعالیت دارند طراحی شده اند و به راحتی قابل استفاده می باشند.

جنس میز کامپیوتر

یکی دیگر از ویژگی های میز کامپیوتر حرفه ای، جنس آن است. با توجه به این که کیفیت و نوع متریال به کار رفته در ساخت این محصولات، تأثیر مستقیمی بر طول عمر، وزن و قیمت میز دارد، باید در انتخاب آن دقت کنید. شما می توانید این محصولات را در انواع شیشه ای، چوبی، ام دی اف و فلزی تهیه نمایید.

مدل میز کامپیوتر

میز کامپیوتر حرفه ای بر اساس مدل آن در دسته های مختلفی قرار می گیرد. به این صورت که کاربران می توانند متناسب با ابعاد و شرایط محل مورد نظر برای قرار دادن میز، آن را در انواع گوشه ای، مدرن مدولار، مدیریتی و میز تحریر کامپیوتر، تهیه کنند.

فرم میز کامپیوتر

انواع میز کامپیوتر حرفه ای در اشکال ال شکل، یو شکل و مستطیلی طراحی می شوند؛ بنابراین لازم است تا کاربر به نحوه استفاده از کامپیوتر، شکل محیط و نوع کاربری توجه کرده و با توجه به این پارامترها، انتخابی اصولی داشته باشد.

ویژگی های میز کامپیوتر گیمینگ

در سال های اخیر، انجام بازی های کامپیوتری به عنوان یکی از سرگرمی های مهم افراد تبدیل شده است. در واقع گیمینگ به عنوان یک فعالیت مهم در میان برخی از افراد شناخته می شود. انجام این بازی ها به تجهیزات کامپیوتری حرفه ای نیاز دارد؛ اما در این میان نباید از تهیه میز کامپیوتر حرفه ای گیمینگ نیز غافل شد.

این محصولات به صورت اصولی و بر اساس یک سری پارامترها طراحی شده و ساخت آن به آسانی ممکن نیست. از این رو این میزها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • طراحی بر اساس ارگونومی بدن، به این ترتیب افراد در طول بازی با مشکلات بدنی مواجه نشده و حتی پس از چندین ساعت، از نشستن پشت میز، خسته نخواهد شد.
  • قابلیت تنظیم ارتفاع ، این میزها به گونه ای طراحی می شوند که ارتفاع آنها را می توان تنظیم نمود. تنظیم ارتفاع این میزها به صورت دستی انجام شده و امکان کاهش و افزایش آن وجود دارد.
  • در طراحی میز کامپیوتر حرفه ای برای گیمینگ، بر روی میز برای جاگذاری تمامی وسایل شخصی و تجهیزات، جای مناسبی در نظر گرفته می شود.
  • محل عبور سیم تجهیزات کامپیوتری در این میزها، تعیین شده است.
  • ابعاد این میزها به گونه ای است که افراد می توانند چندین مانیتور را روی آن قرار دهند.

 

One thought on “میز کامپیوتر حرفه ای

  1. ali گفت:

    سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping cart

Sign in

No account yet?

Start typing to see products you are looking for.