مقالات

انواع میز اداری که باید مورد توجه قرار داد!

انواع میز اداری که باید مورد توجه قرار داد!

میز‌های اداری معمولا اصلی‌ترین وسائلی هستند که در فضای اداره و دفتر کار به چشم می‌خورند. تمرکز اصلی در فضای اتاق باید بر روی این میز‌ها باشد و در نتیجه، انتخاب آن‌ها باید با دقت و توجه زیادی انجام شود. انتخاب میز مناسب سازندگی بیشتری را برای محیط کار به همراه دارد و به سازماندهی و نظم بیشتر فضای کار شما کمک بسزایی می‌کند. در این نوشتار به بررسی انواع میز اداری و نحوه انتخاب آن‌ها می‌پردازیم.

انواع میز اداری

انتخاب میز اداری مناسب

اولین چیزی که باید مورد توجه قرار دهید این است که میز شما برای چه مقصودی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آیا این میز برای نوشتن مورد استفاده قرار می‌گیرد یا برای گذاشتن مانیتور کامپیوتر بر روی آن؟ آیا این میز مرتبا مورد استفاده قرار می‌گیرد یا تنها ساعات محدودی از آن استفاده می‌شود؟ مقصودی که شما دارید به همراه فضای کارتان اندازه و دیگر مشخصات میز را تعیین می‌کند.

در مرحله بعدی باید محل میز مورد نظر را انتخاب کنید. برای این کار باید فضای کار را به خوبی بررسی کنید و مکان مناسبی را پیدا کنید. قطعا شما می‌توانید میز خریداری‌شده را در مکان‌های مختلفی قرار دهید، اما توجه داشته باشید که همیشه انتخاب بهترین مکان نیازمند دقت و توجه است. واضع است که قرار دادن میز‌ها در مکان‌های مناسب و درخور خود می‌تواند چیدمان فضای کار را بسیار حرفه‌ای‌تر کند.

بررسی انواع میز اداری

اینک به بررسی انواع اصلی میز اداری می‌پردازیم. میز‌هایی که در اینجا ذکر می‌شوند بیش از دیگر میز‌ها در فضای آنلاین پیدا می‌شوند و کاربرد بیشتری دارند.

میز مدیریتی

میز مدیریتی استانداردترین نوع میز‌های اداری است که فضای ذخیره‌سازی فراوانی دارد. این نوع میز برای انجام وظایف تخصصی و پیچیده بسیار مناسب است. البته میز‌های اداری بزرگ‌تر و جادار‌تری هم در بازار موجود هستند ولی این میز‌های مدیریتی برای فضای کار بسیار مناسب هستند. میز‌های مدیریتی بیش از حد بزرگ نیستند و در عین حال، فضای کافی نیز برای مرتفع کردن نیاز‌های کاری دارند. سطح این  نوع میز‌های اداری مستطیلی و بزرگ است و فضای کافی برای نشستن پشت آن‌ها وجود دارد. میز مدیریتی کشو‌های زیادی برای ذخیره‌سازی و سازماندهی دارد.

میز‌های ساده (shell desks)

میز‌هایی ساده و سه طرفه هستند که فضایی برای ذخیره‌سازی زیر آن‌ها وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد، بسیار اندک است. این نوع میز اداری معمولا مستطیلی شکل است و فضای خالی زیادی زیر سطح آن وجود دارد.

میز تحریر

یکی از انواع میز اداری میز تحریر نام دارد که معمولا اندازه‌ای کوچک‌تر از دیگر میز‌ها دارد. جابجایی این نوع میز‌ها بسیار آسان است و برای مقاصد تحریری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع میز‌ها عموما یک سطح نازک مستطیلی و چهار پایه دارند. فضای خالی زیادی در قسمت زیرین این میز‌ها به چشم می‌خورد. گاهی اوقات یک کشوی کوچک زیر سطح این میز‌ها قابل رویت است.

میز‌های تاشو

این نوع میز‌ها برای نیاز‌های موقت و یا در جا‌هایی که جابجایی زیاد است، بسیار مناسب هستند. میز‌های تاشو دارای سطحی هستند که به آسانی می‌توان آن را تا کرد و به صورت تکه‌ای نازک درآورد. چنین میزی را به راحتی می‌توان تا کرد و در داخل یک کمد دیواری نگهداری کرد.

میز‌های منشی

نوعی مبلمان قدیمی هستند که مجددا طراحی شده‌اند و برای مقاصد مدرن توسعه یافته‌اند. این نوع میز‌ها ظاهر جذابی دارند و افراد زیادی را مجذوب خود کرده‌اند. این میز‌ها دارای یک تخته در بالا هستند که می‌توان آن را تا کرد و سطحی مناسب را برای نوشتن ایجاد کرد. از کشو‌های کوچک این میز می‌توان برای جای دادن اشیای کوچک استفاده کرد. زمانی که نیازی به استفاده از این میز نباشد، سطح آن را می‌توان تا کرد و در داخل کمد و یا هر جای دیگر قرار داد تا فضایی را اشغال نکند.

میز‌های شناور (floating desks)

میز‌های شناور یکی از انواع میز اداری هستند که مستقیما به دیوار متصل شده‌اند. این نوع میز‌ها هیچ پایه‌ای ندارند، بنابراین منطقی نیست که چیز‌های سنگینی را در آن‌ها قرار دهید. بعضی از این میز‌ها را می‌توان تا کرد، در حالی که بعضی دیگر از آن‌ها به صورت دائمی نصب می‌شوند و قابل تغییر نیستند. میز‌های شناور بسیار مناسب فضا‌های کوچک هستند و از شلوغ شدن این نوع محیط‌ها جلوگیری می‌کنند.

میز‌های نردبانی

این نوع میز‌های عمودی سطوح زیادی را برای ذخیره‌سازی فراهم می‌کنند. آن‌ها شبیه نردبانی هستند که به دیوار تکیه داده شده است و به همین خاطر است که چنین نامی نیز بر آن‌ها نهاده شده است.

میز‌های گوشه‌ای یا ال شکل

میز‌های گوشه‌ای یا ال شکل یکی از انواع میز اداری هستند که استفاده‌های خاص خود را دارند. از این میز‌ها می‌توان برای محیط‌های بزرگ و یا در جا‌هایی که فضای اضافی مورد نیاز است، استفاده کرد. این نوع میز کار سنگین برای حرفه‌ای‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته می‌توان میز‌های کوچکی نیز از این نوع پیدا کرد که شکل مثلثی دارند و برای فضا‌های کوچک بسیار مناسب هستند.

میز‌هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند

این نوع میز‌ها امروزه از محبوبیت خاصی برخوردار شده‌اند زیرا بسیاری احساس می‌کنند که برای استفاده از میزشان بسیار قد‌بلند هستند و یا گاهی افراد ترجیح می‌دهند که ایستاده کار کنند. به این ترتیب شما می‌توانید میز خود را بستگی به نیاز بالا و پایین ببرید که این قابلیت جالبی است. بهترین جنبه استفاده از این میز‌ها این است که می‌توان آن‌ها را در حالت نشسته و ایستاده مورد استفاده قرار داد.

میز‌های ایستاده

میز‌های ایستاده یکی از انواع میز اداری هستند که محبوبیت بسیاری در میان افرادی دارند که از منزل کار می‌کنند و به نوعی دفتر کار خانگی دارند. نشستن طولانی مدت برای سلامتی ما مضر است، به این دلیل است که میز‌های ایستاده این امکان را برای افراد مهیا کرده‌اند که به صورت ایستاده کار کنند. این نوع میز‌ها برای افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، بسیار مثمر ثمر هستند.

انواع میز اداری را می‌توان در فروشگاه‌های آنلاین پیدا کرد که سبک و دکوراسیون آن‌ها کاملا متفاوت است. توجه داشته باشید که میزی را انتخاب کنید که جوابگوی نیاز‌های شما باشد. فرضا اگر نیاز‌های ذخیره‌سازی شما زیاد است، هر نوع میزی نمی‌تواند جوابگوی نیاز‌های شما باشد. نظر شما چیست؟ شما کدام میز اداری را مناسب می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping cart

Sign in

No account yet?

Start typing to see products you are looking for.