مقالات

میز تحریر کودک چوبی

میز تحریر کودک چوبی

خرید میز تحریر کودک چوبی فضای مناسبی برای کودکان ایجاد می کند تا بتوانند با دقت و تمرکز کامل تکالیف خود را انجام دهند. با استفاده از میز تحریر، اتاق کودکان نظم بیشتری پیدا می کند. چرا که مکان مشخصی برای انجام تکالیف، نقاشی کشیدن و غیره آماده می شود.

 از سن 5 سالگی می توان برای کودکان انواع میز تحریر تهیه کرد تا کیفیت مطالعه آن ها افزایش پیدا کند و به دلیل قرار گیری نا مناسب استخوان ها در هنگام نوشتن، دچار بیماری های اسکلتی نشوند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر این مبحث را مورد بررسی قرار دهیم.

خرید میز تحریر کودک چوبی

فاکتور های مهم قبل از خرید میز تحریر کودک چوبی

قبل از اینکه میز تحریر چوبی کودک تهیه کنید، لازم است به فاکتور های مهمی توجه کرده و متناسب با آن به خرید بپردازید. این عوامل از قرار زیر هستند.

  1. پیش از خرید میز تحریر، جنسیت و علائق کودک خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن به خرید بپردازید. میز های تحریر کودک که به صورت دخترانه و پسرانه در بازار وجود دارند، از لحاظ کارایی هیچ تفاوتی ندارند. اما رنگ و طرح آن ها با توجه به سلیقه و علاقه دختران و پسران طراحی و تولید شده است.
  2. زمانی که برای خرید میز تحریر مراجعه می کنید، لازم است به ارگونومی بدن کودک توجه کنید. به این ترتیب می توانید مدلی را انتخاب کنید که کمترین فشار به ستون فقرات، گردن و سایر اعضای بدن کودک وارد شود.
  3. در صورتی که اتاق کودک شما به سبک مینیمال یا مدرن تزئین شده است، لازم است مدل های ساده را انتخاب کنید تا با دکوراسیون اتاق کودک به راحتی هماهنگ شود.
  4. میز تحریر کودک چوبی از مدل های شیکی است که هیچ وقت از مد نمی افتد. بنابراین هنگام خرید باید به کیفیت چوبی که در آن استفاده شده نیز توجه کنید تا از دوام و طول عمر بالایی برخوردار باشد.
  5. هنگام خرید به ابعاد میز و طول و عرض آن توجه کنید. این ابعاد و اندازه ها و ارتفاع میز تحریر باید متناسب با فضای اتاق کودک و جثه او باشد.
  6. در صورتی که کتاب ها و لوازم کودک زیاد است، باید مدل های کشو دار یا قفسه دار را تهیه کنید.

ضرورت خرید میز تحریر  چوبی برای کودکان

اغلب کودکان تمایل دارند تکالیف خود را در حضور والدین انجام دهند و همین مسئله دقت و تمرکز آن ها را در حین کار کاهش می دهد. از این رو، خرید میز تحریر کودک چوبی به آن ها کمک می کند در اتاق خود و در مکانی مناسب تکالیف خود را کامل کنند.

قیمت میز تحریر کودک

با توجه به اینکه با استفاده از میز تحریر،  بدن در وضعیت مناسبی قرار می گیرد، در بلند مدت هیچ گونه مشکلی برای کودکان ایجاد نمی شود. از آنجا که امروزه فضای منازل کوچک تر شده و خانواده ها با محدودیت فضا مواجه هستند، از میز تحریر به عنوان میز مطالعه یا حتی میز کامپیوتر نیز استفاده می کنند.

 میز تحریر کودک چوبی دارای مزایای فراوانی است. انجام دادن تکالیف مدرسه با تمرکز و دقت بیشتر، وارد شدن فشار کم تر به استخوان های ستون فقرات و کمر، منظم شدن کودکان و  غیره، همگی از فواید استفاده از میز تحریر هستند.

هنگامی که کودکان از میز تحریر استفاده می کنند، باید به قوس کمر کودک، زاویه چشم او و نحوه قرار گیری سر و دست او هنگام فعالیت توجه کنید. در صورتی که قوس در کمر کودک ایجاد می شود، می توانید با کمک صندلی های ارگونومیک این مشکل را برطرف کنید. پیشنهاد می شود مقاله آشنایی با انواع میز اداری را مطالعه کنید.

انواع میز تحریر برای کودکان

میز تحریر کودک چوبی دارای طرح ها و مدل های مختلفی است که باید متناسب با شرایط جسمی و سلیقه کودک یکی از مناسب ترین مدل ها را تهیه کرد. هنگام خرید باید توجه کرد که مدلی را خریداری کرد که کودک به آن علاقمند باشد. چرا که در این صورت، تمایل و هیجان کودک به انجام تکالیف روی میز تحریر افزایش می یابد.

به این ترتیب والدین می توانند برای پسر بچه ها میز تحریر با طرح های کارتونی پسرانه و برای دختر بچه ها میز هایی با طرح و رنگ دخترانه تهیه کنند تا مطابق با سلیقه آن ها باشد. میز تحریر انواع مختلفی از قبیل تاشو، ثابت، قفسه دار، متحرک و غیره دارد.

میز های تحریر قفسه دار برای کودکانی مناسب است که کتاب و لوازم زیادی دارند. به این ترتیب می توانند وسایل خود را داخل قفسه قرار دهند و از بی نظمی و شلوغی روی میز جلوگیری کنند. اما نوع تاشو میز تحریر برای خانه هایی مناسب است که از فضای کافی برای قرار دادن میز برخوردار نیستند. بنابراین پس از استفاده می توانند آن را تا کرده و در گوشه ای قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping cart

Sign in

No account yet?

Start typing to see products you are looking for.